Pri hľadaní zriedkavej diagnózy sú lekári niekedy ako detektívi. Môže ísť o jedno zo 7000 zriedkavých ochorení, hovorí Dr. Foltánová

Zriedkavé choroby sú závažné a život ohrozujúce. Vedeli ste, že v súčasnosti ich je známych 6 až 8 tisíc a doslova denne pribúdajú nové? O tom, čo si máme pod pojmom zriedkavé choroby predstaviť, prečo sú diagnostika, starostlivosť ale aj liečba náročné, čo zriedkavé ochorenie so sebou do života pacienta a jeho rodiny prináša a akú pomoc môže pacient so zriedkavým ochorením na Slovenku dostať, nám prišla v podcaste porozprávať odborná garantka Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb, predsedníčka Komisie pre lieky na zriedkavé choroby MZ SR a farmaceutka z Katedry farmakológie a toxikológie na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, PharmDr. Tatiana Foltánová, PhD.

Viac informácií o zriedkavých chorobách a kontakty na pacientske organizácie nájdete na stránke Slovenskej aliancie zriedkavých chorôb – www.sazch.sk. Viac o niektorých zriedkavých chorobách si môžete prečítať tu. Tlačovú správu „Zmeny pre ľudí so zriedkavými chorobami: máme 5 dobrých správ!“si môžete prečítať tu.

Vysielanie podcastu podporila spoločnosť Takeda. Spoločnosť Takeda nie je zodpovedná za obsah podcastu.

Mediálnym partnerom podcastu je online magazín  Plní elánu, kde sa dočítate o zdraví a omnoho viac.

Navštívte nás na našej Facebook stránke: Zdravissimo – podcasty o zdraví, na našej Instagram stránke: zdravissimo_podcast, alebo na našom Youtube kanáli: Zdravissimo – podcasty o zdraví.

Comments are closed.